Quote:
Originally Posted by Dink
Wish I could sell the hundreds of lbs of acorns in my yard! Never seen such a large amount of acorns
|
I know some of the tree farms used to buy acorns by the lb.
contact LSU ag.
I can eat pecans and we use 10 - 15 lbs to make all the Christmas goodies every year so i'll pick them up and shell em to save $50 -$75.